ScrollToTop

Firma instalacyjno handlowa

rok założenia firmy 1990

Kominki – tradycja i ekonomia.

Kominki na stałe wpisały się w architekturę wnętrz i mogą stanowić uzupełnienie podstawowego systemu grzewczego. Generalnie stosowane są kominki powietrzne o działaniu konwekcyjnym (poprzez ruch ciepłego powietrza) oraz wyposażone w płaszcz wodny z którego energia cieplna może być znacznie efektywniej wykorzystana poprzez skierowanie jej do systemu centralnego ogrzewania.

Są różne metody integrowania takiego kominka z systemem grzewczym w tzn. bezpośredni lub buforowany gdzie część energii z kominka jest kumulowana i wykorzystywana w razie potrzeby. Systemy buforowane są też znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu oraz podnosza komfort użytkowania eliminując konieczność stosowania wentylatorów, turbinek nie dokońca przystających do tradycynego charakteru kominków. Bufor stanowi rodzaj sprzęgła termicznego przez co możemy bezkolizyjnie i bezpiecznie łaczyć instalację niskotemperaturową np. ogrzewanie podłogowe z tego typu źródłem, czy też wykorzystaniedo ładowania ciepłej wody. Tego typu rozwiązanie umożliwia łatwą integrację kominka z innym źródłem ciepła np. kotłem gazowym, olejowym, pompą ciepła, kotłem na paliwa stałe itd. Jako firma wykonaliśmy wiele tego typu kotłowni gdzie kominek stanowi alternatywę do obniżenia kosztów ogrzewania współpracując z urządzeniami których paliwo jest droższe dostarczając tańszej energii do systemu grzewczego. W okresach przejściowych (wiosna, jesień) może stanowić podstawowe źródło ciepła do tak zwanego podgrzewania budynku kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest niewielkie.

Należy zaznaczyć, że drewno opałowe w tej chwili jest najtańszym paliwem stałym, które zresztą można zaliczyć do energii odnawialnej. Spalanie drewna nie powoduje degradacji środowiska i jest stosunkowo estetyczne w użyciu dlatego też inwestorzy chętnie decydują się na taką alternatywę.

Nasza firma nie oferuje kominków powietrznych ,których nie da się wykorzystać w systemie hydraulicznym c.o. Wykorzystujemy urządzenia sprawdzonych producentów szczególnie zwracając uwagę na sposób podłączenia do instalacji grzewczej, bezpieczeństwo i sterowanie energią pochodzącą z płaszcza wodnego kominka.

Kominek z płaszczem wodnym CTMpolonia 12 kW. Fot. WiBtronic

Kominek z płaszczem wodnym
CTMpolonia 12 kW.
Fot. WiBtronic

Kominek z płaszczem wodnym CTMpolonia 18 kW Fot. WiBtronic

Kominek z płaszczem wodnym
CTMpolonia 18 kW
Fot. WiBtronic

Kominek z płaszczem wodnym firmy Wójcik 18 kW w obudowie
Fot. WiBtronic