ScrollToTop

Firma instalacyjno handlowa

rok założenia firmy 1990

Ogrzewanie podłogowe – zdrowe i tanie w eksploatacji

Nowoczesne ogrzewnictwo w trosce o podniesienie sprawności systemów grzewczych oraz zmniejszenie wpływu ogrzewania na zdrowie użytkowników dąży do obniżenia temperatury zasilanie instalacji, podniesienia komfortu ciepnego. Ogrzewanie podłogowe jest przykładem systemu niskotemperaturowego spełniające dzisiejsze założenia. Nieprawdziwym jest pogląd, że stosując ogrzewanie podłogowe narażamy osoby o chorobach naczyniowo-krążeniowych na niedobre objawy tzn. puchnące nogi. Jeśli takie zjawisko występuje najczęściej jest to winą koncepcji wykonawcy takiego systemu polegające na przegrzaniu ogrzewania podłogowego. Prawidłowo skonstruowana płyta ogrzewania podłogowego nie powinna mieć wyższej temperatury niż 30 stopni. Często obserwujemy, że ten warunek jest nie spełniony poprzez bezsensowne upraszczanie sterowania i stabilizacji medium wodnego, zasilającego ogrzewanie podłogowe. To zjawisko występuje szczególnie kiedy źródłem jest kocioł na paliwo stałe. To nie znaczy, że w takim wypadku nie da się zasilać ogrzewania podłogowego, należy wokorzystać pewne techniki i instalacja pracuje bez uszczerbku dla kotła i jest sterowna.

Bardzo ważnym aspektem wykonania systemu jest wyizolowanie podłoża na którym wykonywane jest ogrzewanie podłogowe np. specjalnym styropianem systemowym z folią aluminiową pokrytą polietylenem dla ochrony przed korozją zasadową. Drugi element to jakość rury z której wykonuje się pętle grzewcze. Powinna być to rura o doskonalej elastyczności z wkładką antydyfuzyjną (odpornośc na utlenianie). W naszej firmie używamy rury Alu-Pex trzywarstwowej dwóch liderów w tej technologii co zapewnia dluga żywotność takiego systemu. Nie bez znaczenia jest wykonanie dylatacji powierzchni grzewczych kompensujących przyrosty objętości jastrychu względem ścian i innych płaszczyzn. Wylewki na płaszczyznach grzewczych powinny zawierać dodatki napowietrzające i zwiększające elastyczność betonu bez względu na technologią wykonania.

Prawidłowo wykonane ogrzewanie podłogowe wykorzystujące w blisko 80% promieniowanie jako sposób przekazywania energii cieplnej do pomieszczenia minimalizuje ruch powietrza i między innymi kurzu dając dobre poczucie komfortu cieplnego i zwiększa sprawność systemu grzewczego.

Ogrzewanie podłogowe jest polecane szczególnie naszym klientom jako typowy system niskotemperaturowy do pracy z dowolnym źródłem ciepła.


Od 2011 proponujemy wylewki na ogrzewanie podlogowe wykonane inną technologią. Poprawia to znacznie sprawność systemu, w zasadzie nie wymaga dylatacji miedzypętlowych, ma ch-kę samopoziomującą, elastyczność, wylewana jest mniejszej grubości co można wykorzystac na lepszą izolację od podloża. Doskonale rozwiązanie do systemów niskotemperaturowych.